Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir

Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir

Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir

Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir. Sabo terlik ülkemizde uzun yıllardır satılan ortopedik bir terliktir. Ülkemizde ilk olarak sağlık kuruluşlarında çalışan personeller tarafından kullanılmaya başlayan sabo terlikler. Rahatlığı ve vücuda sağlıklı etkileri fark edildikçe her alanda yaygınlaşmaya başladı. Ayak ve bacaklarında problem olan hastalar ve uzun süre ayakta çalışan insanlar tarafından çok tercih edilmektedir.

Bir çok faydası bulunan sabo terlik hastalara doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Gelelim kullanan kişilerin vücuduna ne gibi pozitif etkilerde bulunmaktadır;

  • Ayağın altındaki zayıf noktaları, kasları ve sinirleri yumuşatarak ağrıları engeller ve kullanıcıların çok daha rahat şartlarda çalışmasını sağlar
  • Erkek anatomisinde omuz, bacak kısmı ve ayak topukları vücutta en çok ağırlık yüklenen bölgelerdir.
  • Yürürken topuk kısmına az baskı uygulayarak vücudunuzdaki kılcal damarların daha rahat çalışmasını sağlar.
  • Genelikle hastane terliği olarak bilinen sabo terliği diz kapağı rahatsızlığı olan hastalar için çok önemli bir yardımcıdır. Yürürken dizin rahat bir şekilde bükülmesini sağlar ve ağrıyı azaltır.
  • Ayağınız kırılmış ve çatlamışsa alçıdan sonraki süreç çok önemlidir. Ayağınızı sıkan bir terlik veya ayakkabı yerine alçıdan sonraki 15 gün hemşire terliği olarak bilinen sabo terliğini giymeniz o bölgedeki toparlanmayı hızlandıracaktır.
  • Ayrıca bel bölgenizde ”bel fıtığı” rahatsızlığınız var ise yürüdüğünüz ve ayakta durduğunuz uzun süre boyunda ağrı ile karşılaşıyorsanız. Ağrılarınızı azaltacak terlik modeli sabo terliktir. Tasarım ve dizaynı hareket kabiliyeti sağlaması bel bölgenize baskı uygulamasını engelleyerek hareketlerinizin ağrılara yol açmasını engeller.

Hemşire terliği olarak bilinen sabo terliği hastanenin koşturucu, hareketli ve yorucu ortamında hemşirelere, doktorlara sağlık çalışanlarına özel ortopedik bir şekilde tasarlanmıştır. Zamanla etkileri fark edilerek diğer vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre dizayn edilip piyasa sürülmüştür. Terliği kullanıp deneyen çoğu kullanıcıların ortak düşüncesi pozitif ve yararlı olduğu şeklindedir. sağlıklı huzurlu günler dileriz.

Yazı için http://diyetsaglikliyasam.com/sabo-terlik-secimi-nasil-yapilmalidir-faydalari-nelerdir/

sitesine teşekkürü borç biliriz.

bu yazımız ile siz değerli sağlık personellerine güzel bilgiler sunmayı hedefledik. Yazımızı paylaşırsanız memnun oluruz mutlu günler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Whatsapp
Etiketler: , , , 1.397

Sabo Terlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Faydaları Nelerdir (1 Yorum)

Yorum yaz

Translate »